WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Komplet pościeli (kołderka lub kocyk, poduszka)

Piżamka, jeśli dziecko lubi

Kapcie trzymające piętę, na rzepy

Wygodne ubrania na zmianę (spodenki, koszulki, majteczki, skarpetki) - w podpisanym worku

Chusteczki higieniczne w pudełku

Chusteczki nawilżane

Szczoteczka i pasta do zębó (kubeczki mamy)

Pampersy, jeśli dziecko używa

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

 

 

INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA NASZE PRZEDSZKOLE BĘDZIE OTWARTE OD 6:00 DO 17:00!

NADAL OBOWIĄZUJĄ NAS WYTYCZNE GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO ZWIĄZANE Z COVID 19.

RODZIC/OPIEKUN (1 OSOBA) BĘDZIE MÓGŁ WEJŚĆ Z DZIECKIEM DO SZATNI, PO CZYM DZIECKO BĘDZIE ODBIERANE PRZEZ WYCHOWAWCĘ I ODPROWADZANE NA SALĘ. PRZED WEJŚCIEM DO PLACÓWKI NALEŻY ZDEZYNFEKOWAĆ RĘCE, A W PRZEDSZKOLU NALEŻY PRZESTRZEGAĆ NAKAZU NOSZENIA MASECZKI.

W SZATNI MAKSYMALNIE MOŻE PRZEBYWAĆ 4 RODZICÓW!!!

OSOBY CZEKAJĄCE PRZED PRZEDSZKOLEM PROSIMY O ZACHOWANIE ODPOWIEDNIEGO DYSTANSU.

 

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Drodzy rodzice!!!

Powoli wszyscy próbujemy powrócić do „normalności”. Stopniowo wracamy do pracy.

Wychodząc naprzeciw dokonujących się zmian my również planujemy rozpoczęcie pracy przedszkola i żłobka od 25 maja.

Nadal jednak obowiązują nas wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego związanego z liczebnością grup (maksymalnie 12 dzieci), zagwarantowanie dla każdej osoby, w tym personelu minimum 4 m2, ograniczenie kontaktów pomiędzy grupami, zapewnienie względnie stałego personelu opiekującego się dziećmi, nie wpuszczanie na teren placówki osób postronnych, stosowanie środków ochrony osobistej, częstszą dezynfekcję i używanie przedmiotów- zabawek możliwych do dezynfekcji, nie przynoszenie z domu żadnych zabawek. Ograniczenia te wpłyną na zmianę organizacji pracy placówki.

  1. Ulegną zmianie godziny pracy placówki. Będziemy pracować 8 godziny dziennie, w zależności od potrzeb rodziców w godzinach: 700 – 1500 lub 730 – 1530.

  2. Dzieci będą odbierane przy wejściu, a rodzice nie będą mogli wejść na teren budynku.

  3. W pierwszej kolejności zgodnie z wytycznymi MEN do placówki będą przyjmowane dzieci rodziców pracujących w systemie ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką nad dziećmi w domu.

  4. Wprowadzone będą większe obostrzenia związane ze stanem zdrowia dzieci, każdego dnia przy przyjęciu dziecka, będzie mierzona mu temperatura, a każde objawy chorobowe (kaszel, katar, wysypka, wymioty, biegunka, duszności) dyskwalifikują dziecka z korzystania z opieki.

  5. Głównie będą realizowane zadania opiekuńcze, a w miarę możliwości także dydaktyczno-wychowawcze.Prosimy o indywidualne przeanalizowanie sytuacji rodzinnej, szczególnie u rodzin związanych z pracą na kopalniach, oczekujących nadal na kolejne badania pod kątem COVID-19 oraz rzeczywistych potrzeb. Czekamy na Państwa informację w kwestii powrotu dzieci do czwartku 21 maja do godz. 12:00 wraz z informacją o godzinach pobytu, abyśmy mogli zorganizować pracę placówki. Prosimy również o zapoznanie się z Procedurą obowiązującą w placówce podczas pandemii COVID-19 oraz Oświadczeniu rodzica o stanie zdrowia dziecka, które w przypadku powrotu dziecka do placówki będziecie Państwo musieli podpisać.

Informujemy, że nadal do 7 czerwca będziemy prowadzić równolegle zajęcia zdalne.

 

WSZYSTKIE DOKUMENTY DO WGLĄDU W ZAKŁADCE "DOKUMENTY".

OGŁOSZENIE!!!

OGŁOSZENIE!!!

 

 

Szanowni Państwo,

 

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w naszym regionie (gwałtowny wzrost zachorowań) oraz w trosce o zdrowie                  i bezpieczeństwo dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców, podjęliśmy decyzję o nieotwieraniu naszego przedszkola i żłobka.

 

To była trudna decyzja. Podjęliśmy ją po przeanalizowaniu wszystkich argumentów, wytycznych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i polityki Społecznej, MEN, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i po rozmowach z pracownikami powiatowej stacji sanitarnej.

 

W tej chwili pracujemy nad przygotowaniem obiektu technicznie i organizacyjnie, aby zapewnić wszystkim maksymalny poziom bezpieczeństwa po powrocie do placówki.

 

Kolejne komunikaty dotyczące ewentualnego otwarcia placówki będą publikowane na stronie internetowej przedszkola i na Facebook’u.

 

Dbajcie o siebie w tym trudnym czasie, istotna jest higiena, zbilansowana dieta, odpoczynek i sen.

 

Na naszym Facebooku nadal będziemy publikować propozycje zajęć i zabaw dla dzieci.

 

 

Z pozdrowieniami

 

dyrekcja przedszkola i żłobka Dzwoneczek

 

OGŁOSZENIE!

OGŁOSZENIE!

Witam,

 

chciałabym Państwa poinformować, że decyzja o otwarciu przedszkola od 6 maja podjęta zostanie w dniu jutrzejszym. Nadal analizujemy wytyczne GIS (w załączeniu), monitorujemy sytuację epidemiologiczną w rejonie (mamy nowe źródło zakażenia w sąsiedztwie przedszkola, na kopalni Borynia oraz stały wzrost zachorowań na Śląsku), jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Epidemiologiczną., mamy również utrudnienia związane z personelem ze względu na osoby objęte kwarantanną, a także obostrzenia związane z wytycznymi GIS dotyczące godzin pracy, liczby dzieci, stałego personelu. Prosimy o cierpliwość. Będziemy w kontakcie. Najprawdopodobniej w sytuacji otwarcia placówki będziemy musieli pracować w godzinach od 7:00 do 15:30 ze względu na zapewnienie stałego składu personelu. Dzieci nie będą przebywać w swoich grupach, tylko zgodnie z wytycznymi możemy zorganizować maksymalnie grupy 12 osobowe, uwzględniając również powierzchnię przeznaczoną na jedną osobę 4m kwadratowe. Nie będzie możliwości przynoszenia z domu żadnych przedmiotów, a rodzice będą przekazywać dzieci personelowi w wiatrołapie, ponieważ na teren przedszkola nie mogą wchodzić osoby trzecie. Nie będzie możliwości organizacji zajęć ze specjalistami oraz zajęć dodatkowych. Zajęcia będą miały charakter opiekuńczy. Opieka nad dziećmi jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla rodziców, którzy muszą podjąć pracę zawodową, ze szczególnym uwzględnieniom grup zawodowych: służby medyczne, służby mundurowe, handel i osoby związane ze zwalczaniem COVID-19.

Prosimy o cierpliwość. Będziemy w kontakcie.

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwio2qL8lJrpAhVSwqYKHe2cDPIQFjAAegQIBBAB&url=https%3A%2F%2Fgis.gov.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F04%2FWytyczne-dla-przedszkoli-oddzia%25C5%2582%25C3%25B3w-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dzie%25C4%2587mi-w-wieku-do-lat-3.pdf&usg=AOvVaw3-Mdlc-uCHeLz6lCBhtPsa

 

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Drodzy rodzice!

W związku z komunikatem Premiera rządu o otwarciu przedszkoli i żłobków od 6 maja 2020 roku, aby umożliwić rodzicom powrót do pracy zwracamy się z prośbą o przeanalizowanie Państwa indywidualnej sytuacji i zadeklarowanie drogą mailową sekretariat@przedszkoledzwoneczek.pl czy i w jakim wymiarze godzinowym (od …do…) Państwa dziecko miałoby korzystać z opieki żłóbkowej lub przedszkolnej.

Zgodnie z wytycznymi w pierwszej kolejności z opieki mają korzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką w domu. Pierwszeństwo uzyskują dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczanie COVID-19.

Zgodnie z wytycznymi GIS prosimy rodziców, by nie przyprowadzali dzieci z objawami chorobowymi. Do placówki nie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

Jednocześnie informujemy, że Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i nas wszystkich zadeklarowała wydłużenie zamknięcia placówek oświatowych w mieście do 24 maja 2020.

 

O WSZELKICH ZMIANACH I DECYZJACH BĘDZIEMY PAŃSTWA INFORMOWAĆ NA BIEŻĄCO. PROSIMY REGULARNIE ŚLEDZIĆ NASZEGO FACEBOOK'A I STRONĘ INTERNETOWĄ.

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIEOGŁOSZENIE

 

INFORMUJEMY, IŻ TRWA NABÓR DO NOWOPOWSTAJĄCEGO PRZEDSZKOLA DZWONECZEK II.

PRZEDSZKOLE MIEŚCI SIĘ W JASTRZĘBIU – ZDROJU, PRZY ULICY ODPOLANY 5 (SĄSIEDZTWO KOPALNI BORYNIA).ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU OD 2,5 DO 6 LAT DO ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH ORAZ SPECJALNYCH.

POSIADAMY WYSOKO WYKWALIFIKOWANĄ KADRĘ PEDAGOGICZNĄ Z ZAKRESU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO, JAK I SPECJALISTÓW Z ZAKRESU PEDAGOGIKI SPECJALNEJ: OLIGOFRENOPEDAGA, SURDOPEDAGOGA, TYFLOPEDAGOGA; TERAPEUTÓW SI, REHABILITANTA, PSYCHOLOGA, NEUROLOGOPEDĘ.

KARTĘ ZGŁOSZENIA MOŻNA POBRAĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA W ZAKŁADCE „DLA RODZICÓW” I WYSŁAĆ DROGĄ MAILOWĄ – sekretariat@przedszkoledzwoneczek.pl.WSZYSTKIE INFORMACJE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - www.przedszkoledzwoneczek.pl ORAZ NA NASZYM FACEBOOKU.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO:

DZWONECZEK II – 574 340 030

DARIA STACHNIAK – 609 394 949

ZUZANNA GRUSZCZYŃSKA – 668 875 958JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA W DZWONECZKU I.

OGŁOSZENIE!

OGŁOSZENIE!

KOCHANI!!!
Mimo kwarantanny do końca kwietnia prowadzimy rekrutację do naszego przedszkola. Roześlijcie proszę wiadomość, może ktoś jeszcze szuka "miejsca na świecie" dla swojego przedszkolaczka.
Pewnie też wiecie, że otwieramy nowe przedszkole - Dzwoneczek II. Tu bliziutko, przy kopalni Borynia na ulicy Odpolany. To będzie przedszkole i z oddział‚ami integracyjnymi, i z oddział‚ami specjalnymi. Tu rółwnież trwa nabór.
 
KARTĘ ZGŁOSZENIA MOŻNA POBRAĆ NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ W ZAKŁADCE "DLA RODZICÓW".
Kartę można wypełnić i wysłać na adres mailowy sekretariat@przedszkoledzwoneczek.pl
ZAPRASZAMY!!!
 
Życzymy Wam dużo zdrówka i mamy nadzieję do szybkiego zobaczenia!
 
Wasze Panie 😘
 
™‚

 

List do rodziców.

List do rodziców.

 

DRODZY RODZICE!

Za nami dwa niezwykłe tygodnie, których nikt się nigdy nie spodziewał. Ta nowa sytuacja pewnie wielu z nas przerażą, budzi niepokój o przyszłość. Jesteśmy z Wami, starajmy się Was wspierać i też patrzymy na niepewną przyszłość. Razem jednak łatwiej przetrwamy i będziemy bogatsi w nowe doświadczenia. Każdego dnia personel przedszkola i żłobka nadal dzielnie pracuje, a owoce możecie zobaczyć na facebook’u, a po powrocie zobaczycie również nowe pomoce dydaktyczne przygotowywane przez nasze Panie. Dostajemy od Was bardzo miłe wiadomości, za które bardzo dziękujemy. Wszyscy już chyba bardzo tęsknimy za przedszkolem i żłobkiem.

Chcemy Państwa poinformować, że za miesiąc kwiecień nie będziemy pobierać żadnych opłat. Mamy nadzieję, że nadal będziemy otrzymywać dotację na przedszkole i żłobek z Urzędu Miasta i to pozwoli nam przetrwać.

Życzymy zdrowia i pogody ducha.

Do zobaczenia!

Dyrekcja i personel DzwoneczkaRekrutacja Dzwoneczek II

Rekrutacja Dzwoneczek II

ZANOWNI RODZICE!

Pomimo trudnego czasu dla nas wszystkich informujemy, że przez cały miesiąc kwiecień prowadzimy nabór na nowy rok szkolny do Przedszkola i Żłobka Dzwoneczek przy ul. Powstańców Śl. (wejście również od ul. Fredry) oraz do Przedszkola Dzwoneczek II przy ul. Odpolany. Karty zgłoszenia można pobrać na naszej stronie internetowej www.przedszkoledzwoneczek.pl, można również wysłać zwykłego maila z danymi dziecka (imię, nazwisko, data urodzenia, informację o posiadanym ewentualnie orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego, bądź informację, że jesteście Państwo w trakcie jego pozyskania), datą z którą chcecie Państwo, aby dziecko rozpoczęło uczęszczanie do placówki oraz dane kontaktowe rodziców adres do przesłania informacji o wynikach rekrutacji. Prosimy również zaznaczyć, o którą placówkę chodzi.

Bardzo chcielibyśmy Państwa gościć w naszych placówkach, dlatego przekażemy niezwłocznie informację kiedy można nas odwiedzić.

Polecamy naszego facbooka przedszkolnego, może znajdziecie Państwo inspirację na najbliższy czas, który spędzacie ze swoimi pociechami w domu.

Czekamy na Państwa zgłoszenia i do zobaczenia.

Dyrekcja i pracownicy Dzwoneczka i Dzwoneczka II.

Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu

02.04.2020
ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU!!!!

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Zanim skończą Państwo czytać ten tekst, na świat przyjdzie około 250 dzieci. Dwoje z nich będzie miało prawdopodobnie zdiagnozowane całościowe zaburzenia rozwojowe, w tym także autyzm.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje nas, osób z autyzmem, 400 tysięcy. To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyjemy nie tylko my, ale także nasi rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest nas nawet 3 mln.

Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, wręcz rozwydrzone, a dorosły z autyzmem to dziwak lub „psychol”.
Niestety nie ma lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej.

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.

2 kwietnia kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie.

TAK WIĘC NIEBIESKO MI !!!! A WAM???

Pozdrawiam,
Zuzanna Gruszczyńska, pedagogog specjalny
mama Wojtka z Zespołem Aspergera (spektrum autyzmu)

 

 

 List do Rodziców!

List do Rodziców!

 

DRODZY RODZICE!

  

Sytuacja, w której znaleźliśmy się wszyscy, jest wyjątkowa i niezależna od nikogo z Nas. Jak długo potrwa, to również wielki znak zapytania. Zamknięcie przedszkola i żłobka uniemożliwia nam wszystkim normalne funkcjonowanie. Rodzice nie mają komu powierzyć opieki nad swoimi pociechami, a my pracownicy nie możemy wykonywać swojej pracy według obowiązujących do tej pory zasad. Mamy pełną świadomość, też jako rodzice, że nie każdy z Państwa może zostać w domu z dzieckiem, a obecne rozwiązanie umożliwiające wzięcie opieki na 14 dni, to też tylko rozwiązanie czasowe, które oznacza również mniejsze dochody. Co dalej, nikt nie wie. Na chwilę obecną MEN zdecydował o zamknięciu przedszkoli do 10 kwietnia, a  Ministerstwo Polityki Społecznej bezterminowo nakazało zamknięcie żłobków. My również jako pracownicy i właściciele placówek oświatowych jesteśmy bombardowani informacjami, które powodują, że” włos jeży się na głowie”. Prawnicy prześcigają się w interpretacjach, czy należy się nam wynagrodzenie za tzw. „gotowość do pracy” i w jakim wymiarze, czy należy się nam nadal dotacja z gminy, skoro nie prowadzimy zajęć. Co z opłatami, które już Państwo wnieśli, bądź które w normalnej sytuacji wnieślibyście za kolejny miesiąc. Jako pracodawcy, nadal jesteśmy zobowiązani wypłacać pracownikom pensję, dokonywać opłat związanych z budynkiem. Na wielu forach słychać głos rozpaczy szczególnie właścicieli żłobków, że rodzice gremialnie wypowiadają umowy. Oznacza to, że nawet jeżeli gminy dofinansowują dzieci w żłobku ( w naszym przypadku to 200 zł miesięcznie), to jeżeli w placówce nie ma dzieci, nie ma na nie dotacji, podobnie jest z każdymi innymi środkami pozyskanymi np. z funduszów unijnych. To oznacza, że wiele żłobków i przedszkoli przestanie istnieć.

 

Nikt z Państwa nie zadał do tej pory pytania, co z opłatami, nikt też oficjalnie nie wystąpił o rozwiązanie umowy. Dziękuję! Na pewno nie będziemy oczekiwać od Państwa całej opłaty czesnego za czas, kiedy placówka nie pracuje. Czekamy na informacje rządu, co z dotacją na przedszkole i żłobek, czy jako mikroprzedsiębiorcy możemy liczyć na konkretne ulgi, zwolnienia choćby z opłat ZUS. Każda pomoc ze strony naszego państwa pozwoli nam przetrwać nie obciążając Was - rodziców kosztami. Dziękujemy wszystkim, którzy dokonali wpłat za miesiąc marzec. Oczywiście koszt posiłków zostanie całkowicie odliczony za czas nie funkcjonowania placówki, kwestie czesnego postaramy się jak najszybciej ustalić.

 

Nasz wspaniały personel nadal działa na rzecz Naszych dzieci. Wychowawcy i specjaliści od najbliższego tygodnia będą regularnie „zasypywać” Państwa materiałami, które warto wykorzystać w tym niezwykłym czasie. Korzystajcie z tego – bawcie się i czerpcie radość z bycia razem z dziećmi. Piszcie do nas i do siebie nawzajem jak spędzacie czas, jak możemy Wam pomóc. Postaramy się, aby do każdego z Państwa docierały nasze propozycje. Dlatego ogromny apel, abyście Państwo chociażby na ten czas założyli facebooka. To najszybszy i najłatwiejszy sposób przekazywania informacji. Wykorzystujemy ten czas również, aby przygotować się do pełnego wprowadzenia nowego Programu „Klucz do uczenia”, który już stopniowo wprowadzamy od listopada 2019 roku do przedszkola. Prześlemy Państwu również informację na jego temat i dlaczego chcemy go wykorzystać do pracy z Waszymi dziećmi.

 

Pozdrawiam wszystkich, jeżeli macie Państwo jakieś pytania to prosimy o kontakt na adres: sekretariat@przedszkoledzwoneczek.pl lub przez naszego przedszkolnego facebooka.

 

Wierzymy, że przetrwamy ten czas razem i wyjdziemy silniejsi, mądrzejsi, a na pewno bliżsi sobie nawzajem.

 

Daria Stachniak

 

Zuzanna Gruszczyńska

 

Decyzja MEN w sprawie zapobiegania rozprzestrzegania się koronawirusa.

Decyzja MEN w sprawie zapobiegania rozprzestrzegania się koronawirusa.

 

Warszawa, 11 marca 2020 roku

 

 

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

 

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

 

 

 

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 

 

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

 

 

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

 

·         poradni psychologiczno-pedagogicznych;

 

·         specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;

 

·         młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;

 

·         przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;

 

·         szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;

 

·         szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

 

 

 

Dyrektorze,

 

 

 

·         zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na
2 tygodnie;  

 

·         12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;

 

·         od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;

 

·         poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;

 

·         od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;

 

·         poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;

 

·         możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;

 

·         w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;

 

·         uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;

 

·         od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;

 

·         śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

 

 

 

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

 

 

 

Rodzicu,

 

 

 

·         ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

 

·         zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

 

·         jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

 

·         przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

 

·         rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

 

·         śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

 

 

Uczniu,

 

 

 

·         pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

 

·         przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

 

·         odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

 

·         przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

 

 

 

 

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

 

 

 

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

 

 

 

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 

·         dziennik elektroniczny;

 

·         strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;

 

·         mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

 

 

 

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

 

 

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 

 

 

·         Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

 

·         Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

 

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

 

 

 

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

 

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

 

 

 

Departament Informacji i Promocji

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 

 

Koronawirus

Koronawirus

 

Szanowni Państwo.

 

W związku z pojawieniem się w naszym regionie przypadków zakażenia wirusem 2019-nCoV, proszę Państwa o zapoznanie się z wytycznymi Państwowego Zakładu Higieny. Dzieli się on prostymi wskazówkami pozwalającymi zminimalizować ryzyko zarażenia. Zalecane czynności w większości przypadków nie odbiegają od przestrzegania podstawowych zasad higieny osobistej.

 

Koronawirus 2019-nCoV powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia.

 

Umyj ręce:

 

- po kaszlu lub kichaniu,

 

- podczas opieki nad chorym,

 

- przed, w trakcie i po przygotowaniu posiłku,

 

- przed jedzeniem,

 

- po skorzystaniu z toalety,

 

- kiedy ręce są widocznie zabrudzone,

 

- po pracy ze zwierzętami lub odpadami zwierzęcymi.

 

Często przecieraj ręce chusteczkami do dezynfekcji na bazie alkoholu lub myj ręce wodą i mydłem.

 

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności:

 

- dokładnie gotuj mięso i jajka,

 

- używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa,

 

- umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem,

 

- nie spożywaj mięsa pochodzącego z niewiadomego źródła.

 

Ugotowane i prawidłowo przyrządzone produkty mięsne można bezpiecznie spożywać, nawet jeśli pochodzą z obszarów, na których występują ogniska zachorowań.

 

Chroń siebie i innych przed zachorowaniem:

 

- podczas kaszlu i kichania zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Chusteczkę natychmiast wyrzuć do kosza i umyj ręce lub zastosuj płyn dezynfekujący,

 

- unikaj bliskiego kontaktu z każdym, kto ma gorączkę i kaszel,

 

- unikaj spluwania w miejscach publicznych.

 

Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem zwróć się o pomoc do lekarza. Przekaż mu informacje o miejscach i czasie swoich ostatnich podróży. Noś maseczkę.

 

Podróżuj bezpiecznie:

 

- unikaj podróży, jeśli masz gorączkę i kaszel,

 

- unikaj bliskiego kontaktu z osobami, które mają gorączkę i kaszel,

 

- często myj ręce wodą z mydłem raz stosuj płyn do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu,

 

- unikaj dotykania oczu, nosa i ust,

 

- podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Natychmiast wyrzuć chusteczkę i umyj ręce,

 

- jeśli zdecydujesz się nosić maseczkę, upewnij się, że zakrywa ona usta i nos. Unikaj dotykania założonej maski. Niezwłocznie wyrzuć po każdym użyciu maseczkę jednorazowego użytku oraz umyj ręce po zdjęciu maseczki,

 

- unikaj jedzenia niedogotowanego pożywienia,

 

- unikaj kontaktu z chorymi zwierzętami.

 

 

 

Jeśli zachorujesz podczas podróży, poinformuj o tym obsługę i zgłoś się natychmiast po pomoc lekarską.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym aktualne dane, zalecenia i informacje dotyczące koronawirusa z Wuhan.

 

Krzysztof Kucia Sekretarz Miasta

 

Zajęcia w przedszkolu odwołane

Zajęcia w przedszkolu odwołane

Uwaga Rodzice!!!
Informacja Śląskiego Kuratora Oświaty

Zajęcia w placówkach oświatowych odwołane!

W szczególnych przypadkach w dniach 12-13 marca placówki oświatowe pozostaną otwarte i nauczyciele będą pilnować dzieci po to, żeby umożliwić logistykę dla rodziców i opiekę nad dziećmi.
Od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte na okres dwóch tygodni (16 - 29.03.2020).

 

Zapytanie ofertowe - catering.

Zapytanie ofertowe - catering.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zapytaniu ofertowym do usługi cateringowej w nowopowstającym przedszkolu w Jastrzębiu - Zdroju na ulicy Odpolany 5. Wszystkie informacje znajdują się w zakładce DOKUMENTY naszej strony internetowej.

KONKURS RÓŻAŃCOWY!!!

KONKURS RÓŻAŃCOWY!!!

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI WRAZ Z RODZICAMI DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC.

TECHNIKA WYKONANIEA PRAC DOWOLNA - LICZYMY NA WASZĄ POMYSŁOWOŚĆ.

RÓŻAŃCE PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO WYCHOWAWCÓW GRUP DO 25.10.2019R.

WSZYSTKIE RÓŻAŃCE BĘDZIE MOŻNA OGLĄDA Ć W NASZYM SZEROCKIM KOŚCIELE.

NAGRODY CZEKAJĄ!!!

 

UBEZPIECZENIE!!!

UBEZPIECZENIE!!!

Jak co roku proponujemy ubezpieczenie grupowe NNW dla dzieci. Stawka za cały rok 30 zł. Szczegóły i warunki ubezpieczenia w kancelarii przedszkola.

Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne

Zapraszamy wszystkie nowe dzieci wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne w dniu 30 sierpnia - piątek w godzinach od 9:30 do 11:00. Prosimy zabrać obuwie zmienne i dobry humor.

Przerwa wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Przypominamy, że nasza placówka jest nieczynna w dniach od 15 do 28 lipca. Życzymy udanych urlopów. Zapraszamy od 29 lipca.

Wycieczka przedszkolna do Cieszyna

Wycieczka przedszkolna do Cieszyna

W dniu 23 maja 2019 nasze przedszkole pojechało na wycieczkę do Cieszyna.

LIKE BLUE POZNAJ AUTYZM

LIKE BLUE POZNAJ AUTYZM

Zapraszamy 14 kwietnia 2019 na Event edukacyjno-rozrywkowy "Like Blue Poznaj Autyzm" w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 23 w Jastrzebiu-Zdroju ul. Szkolna 5 w godzinach od 15:00 do 18:00.