Witamy na stronie

Niepublicznego Przedszkola i Żłobka

"Dzwoneczek"

w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

 

 

 

Aktualności

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Komplet pościeli (kołderka lub kocyk, poduszka)

Piżamka, jeśli dziecko lubi

Kapcie trzymające piętę, na rzepy

Wygodne ubrania na zmianę (spodenki, koszulki, majteczki, skarpetki) - w podpisanym worku

Chusteczki higieniczne w pudełku

Chusteczki nawilżane

Szczoteczka i pasta do zębó (kubeczki mamy)

Pampersy, jeśli dziecko używa

OGŁOSZENIE

 

 

INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA NASZE PRZEDSZKOLE BĘDZIE OTWARTE OD 6:00 DO 17:00!

NADAL OBOWIĄZUJĄ NAS WYTYCZNE GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO ZWIĄZANE Z COVID 19.

RODZIC/OPIEKUN (1 OSOBA) BĘDZIE MÓGŁ WEJŚĆ Z DZIECKIEM DO SZATNI, PO CZYM DZIECKO BĘDZIE ODBIERANE PRZEZ WYCHOWAWCĘ I ODPROWADZANE NA SALĘ. PRZED WEJŚCIEM DO PLACÓWKI NALEŻY ZDEZYNFEKOWAĆ RĘCE, A W PRZEDSZKOLU NALEŻY PRZESTRZEGAĆ NAKAZU NOSZENIA MASECZKI.

W SZATNI MAKSYMALNIE MOŻE PRZEBYWAĆ 4 RODZICÓW!!!

OSOBY CZEKAJĄCE PRZED PRZEDSZKOLEM PROSIMY O ZACHOWANIE ODPOWIEDNIEGO DYSTANSU.

 

OGŁOSZENIE

Drodzy rodzice!!!

Powoli wszyscy próbujemy powrócić do „normalności”. Stopniowo wracamy do pracy.

Wychodząc naprzeciw dokonujących się zmian my również planujemy rozpoczęcie pracy przedszkola i żłobka od 25 maja.

Nadal jednak obowiązują nas wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego związanego z liczebnością grup (maksymalnie 12 dzieci), zagwarantowanie dla każdej osoby, w tym personelu minimum 4 m2, ograniczenie kontaktów pomiędzy grupami, zapewnienie względnie stałego personelu opiekującego się dziećmi, nie wpuszczanie na teren placówki osób postronnych, stosowanie środków ochrony osobistej, częstszą dezynfekcję i używanie przedmiotów- zabawek możliwych do dezynfekcji, nie przynoszenie z domu żadnych zabawek. Ograniczenia te wpłyną na zmianę organizacji pracy placówki.

  1. Ulegną zmianie godziny pracy placówki. Będziemy pracować 8 godziny dziennie, w zależności od potrzeb rodziców w godzinach: 700 – 1500 lub 730 – 1530.

  2. Dzieci będą odbierane przy wejściu, a rodzice nie będą mogli wejść na teren budynku.

  3. W pierwszej kolejności zgodnie z wytycznymi MEN do placówki będą przyjmowane dzieci rodziców pracujących w systemie ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką nad dziećmi w domu.

  4. Wprowadzone będą większe obostrzenia związane ze stanem zdrowia dzieci, każdego dnia przy przyjęciu dziecka, będzie mierzona mu temperatura, a każde objawy chorobowe (kaszel, katar, wysypka, wymioty, biegunka, duszności) dyskwalifikują dziecka z korzystania z opieki.

  5. Głównie będą realizowane zadania opiekuńcze, a w miarę możliwości także dydaktyczno-wychowawcze.Prosimy o indywidualne przeanalizowanie sytuacji rodzinnej, szczególnie u rodzin związanych z pracą na kopalniach, oczekujących nadal na kolejne badania pod kątem COVID-19 oraz rzeczywistych potrzeb. Czekamy na Państwa informację w kwestii powrotu dzieci do czwartku 21 maja do godz. 12:00 wraz z informacją o godzinach pobytu, abyśmy mogli zorganizować pracę placówki. Prosimy również o zapoznanie się z Procedurą obowiązującą w placówce podczas pandemii COVID-19 oraz Oświadczeniu rodzica o stanie zdrowia dziecka, które w przypadku powrotu dziecka do placówki będziecie Państwo musieli podpisać.

Informujemy, że nadal do 7 czerwca będziemy prowadzić równolegle zajęcia zdalne.

 

WSZYSTKIE DOKUMENTY DO WGLĄDU W ZAKŁADCE "DOKUMENTY".

Galeria

zobacz naszą galerię 

Zapraszamy do naszej galerii - zobaczycie jak w naszym przedszkolu tętni życie!

Wejdź

Rekomendacje